Hovorme o divadle, nebojme sa diskutovať

Zdramatizovaný Dostojevského Večný manžel

10.12 2015 sa študenti 4., 2. a 1. ročníka SOSMIŠ zúčastnili v divadle Malá scéna na predstavení komornej psychologickej drámy s komediálnym nádychom od známeho ruského spisovateľa Fjodora Michajloviča Dostojevského – Večný manžel. Je o stretnutí večného manžela s večným milencom, ktoré bolo plné napätia a dramatických zvratov. Diváci, ktorí nesledovali pozorne od začiatku až do konca, oveľa ťažšie pochopili myšlienku príbehu. Tí, ktorí ste predstavenie ešte nevideli, pointa bola jasná až na konci príbehu. Na začiatku bol smutný manžel a na konci milenec. Nič netrvá večne.

Účinkovali: Marek Majeský, Igor Adamec, Lukáš Frlajs, Monika Stankovičová

divadlo dostojevky

Na fotografii je Marek Majeský (Večný milenec – vľavo) a Igor Adamec (Večný manžel – vpravo).
Foto: René Miko

Pripravili: Monika Čomorová, Lea Hubová


Zaujímavá reality show v SND

V nedeľu 18.1.2015 sme si na scéne novej budovy Slovenského národného divadla pozreli  skvelé predstavenie  Aj kone sa strieľajú. Nechali sme sa unášať podmanivou hudbou  v podaní živej kapely a  strhujúcim príbehom nespútanej Glorie Beattyovej (Táňa Pauhofová) a Roberta Syvertena (Jakub Rybárik) v americkej tanečnej súťaži Dance shot. Príjemne nás prekvapila  nečakaná tanečná zdatnosť a muzikálnosť  hercov.  Počas 879 hodín vyčerpávajúceho  maratónu  rôznorodé  dvojice odhaľovali  svoje osudy, smútky, pády i nešťastia.  Tak pri ďalšej repríze neváhajte a presvedčte sa, že aj kone sa strieľajú.

Lucia Michálková – 2. B


Divadelné predstavenie Skrotenie zlej ženy

 Naši druháci a tretiaci strávili v utorok 16. 9. 2014 príjemné kultúrne dopoludnie. V priestoroch Novej budovy SND na dunajskom nábreží si mohli vychutnať slávnu Shakespearovu komédiu. Hra zaujala svojou nadčasovosťou, skvelou situačnou komikou, výkonmi hercov a ich vtipnými interaktivitami s mladým publikom. V hlavnej úlohe sa predstavili  Diana Mórová ako nepoddajná, zúrivá Katarína a Tomáš Maštalír ako originálny „krotiteľ“ Petruccio. Hra sa študentom veľmi páčila a hodnotili ju iba pozitívne.

Natália Rosinská a Matej Kraus, 2.B

Pridaj komentár