Celodenný workshop H3KNISA na SOŠMIŠ

Aktuality on 3 Sep , 2021

Milí druháci a tretiaci,

mám pre vás dobrú správu

V PIATOK 10. SEPTEMBRA 2021 SA NEBUDE UČIŤ.  BUDETE MAŤ CELODENNÝ WORKSHOP H3KNISA

Naša škola sa zapojila a spoluorganizuje projekt H3KNISA.,Príde  k nám  10 zaujímavých a motivujúcich ľudí, ktorí budú s vami otvorene diskutovať o témach, ktoré vás môžu hecnúť, tedah3knúť. K lepšiemu.

Celý H3KNISA deň začne o 8.15 hod. cca hodinovou TALKSHOW s greenfluencerom MICHALOM SABOM, ktorú bude moderovať influencer TO JE TEN NÁŠ MATÚŠ.

Po skončení talkshow, ktorá je určená pre všetkých, sa rozdelíte približne o 9.30 hod. DO MALÝCH SKUPÍN A WORKSHOPOV, podľa toho, ktorý vás zaujme a kam sa vopred prihlásite cez EDUPAGE.

Pripravili sme sériu 8 workshopov na rôzne témy, ktoré sa 3x zopakujú – o 10.00 hod., o 11.00 hod. a o 12.00 hod. Každý z vás si môže vybrať maximálne tri rôzne workshopy po sebe a to podľa toho, ktorých by ste sa chceli zúčastniť. Pozor:  maximálny počet na každý workshop je 15 študentov.

No a na koho sa môžete tešiť?

Na známych ľudí  s motivujúcimi príbehmi a témami.

Takže tu sú – vyberajte si a rozhodnite sa, na ktoré tri workshopy pôjdete:

  • po úvodnej talkshow bude mať svoj workshop MICHAL SABO, s ktorým môžete rozoberať mnohé ekologické témy, ale aj to, ako sa stať greenfluencerom.
  • s VAL A MIŠKOU zo Sexuálnej výchovy môžete otvorene, bez ostychu a blbého pocitu otvárať akékoľvek témy týkajúce sa vzťahov a sexu., Začnú témou: Nahota a hranice súkromia v online svete.
  • tvrdia, že nápadov na podnikanie vidia mnoho. S prvým začali ešte na strednej škole. Svoj príbeh a svoje skúsenosti s rozbehom podnikania vám prídu porozprávať FILIP JOVANOVIČ (@jovinecko) A VILIAM ŠTAJGÁR z Jovitepu.
  • nemenej zaujímavý, a hlavne veľmi aktuálny, bude workshop s MAREKOM MACHOM, ktorý je predsedom združenia Mladí, o.z. a jedným z mladých ľudí, ktorí stoja aj za známymi projektami a iniciatívami ako napríklad Správy Mladí, Mladí za klímu či Mladí proti fašizmu. Môžete s ním diskutovať na rôzne spoločenské témy, ktoré by mladým ľuďom nemali byť ľahostajné,. Zvlášť sa bude venovať téme Občianskeho aktivizmu a extrémizmu.
  • MAREK KEVEŠ popiera zákony fyziky – neustále pozitívny tréner, výživový poradca, prvý víťaz (dnes už svetovej) súťaže King of the North a ďalšie roky jej spoluorganizátor. Začal na sebe a svojich snoch makať už na strednej. Môžete s ním debatovať o tom, čoho všetkého môže byť Telo ako dôkaz.
  • ambasádor H3KNISA a úspešný influencer TO JE TEN NÁŠ MATÚŠ na svojom workshope otvorí tému Sociálne siete a ich pozlátko a podebatuje s vami o viacerých stránkach influencerstva.
  • no a našich pedagógov Matúša Lichvára a Erika Márföldyho nemusíme zvlášť predstavovať. Každý z nich bude mať svoj vlastný workshop. MATÚŠ LICHVÁR na tému Hoaxy a konšpirácie, kde si posvieti na aktuálne hoaxy súčasnosti, ako aj príklady z minulosti a ERIK MÁRFÖLDY na tému Prečo sa nepoučíme, kde sa bližšie pozrieme na mýty z minulosti, ktoré sú dávno vedecky vyvrátené, no ľudia im napriek tomu stále veria. Možno nájdeme odpoveď na to, prečo sa nevieme poučiť z vlastných chýb a histórie.

ÚČASŤ na talkshow a workshopoch je iba pre druhákov a tretiakov a je DOBROVOĽNÁ.

NÁHRADNÝ PROGRAM, PRE NEZÚČASTNENÝCH

Pre tých, ktorí sa nebudú chcieť zúčastniť ani jedného workshopu, je pripravený náhradný program – zbieranie odpadkov v okolí školy a príprava edukačnej kampane k separovaniu.  Naša škola získala v rámci projektu Eko Alarm, ktorý organizuje OZ Živica, smetné koše na separovaný odpad, ktoré spoločne rozmiestnime po škole.

Celková kapacita workshopov je však dostatočná pre všetkých, ktorí chcete diskutovať, vymeniť si názory a možno sa aj zapojiť do výzvy, ako v niektorej oblasti posunúť svoj život ďalej, preto budeme radi, ak využijete túto príležitosť H3KNÚŤ SA.

VYHRAJ LIMITOVANÝ H3KNISA MERCH

Každý, kto sa zúčastní všetkých troch workshopov, môže vyhrať limitovaný set H3KNISA merch. Po skončení dňa žrebujeme 5 z vás a mená víťazov prezradíme nasledujúci týždeň na IG našej školy.

Na všetky prípadné otázky vám odpovie Peter Guldan alebo vaši triedni učitelia.

No a ak sa chcete hecnúť už vopred – choďte na IG profil @h3knisa.

S pozdravom,

Jana Mašlejová

riaditeľka