Projekt EDUCATE SLOVAKIA

EDUCATE SLOVAKIA 2014

Už tretí rok sa naša škola zapojila do medzinárodného projektu EDUCATE SLOVAKIA (27.-31. január). Prišli medzi nás vysokoškoláci Chen Yu (Taiwan), Daniel (Indonézia), Liliya (Rusko) a Mohamed (Egypt). Naši študenti mali príležitosť vyskúšať si angličtinu v praxi – komunikovať a dozvedieť sa zaujímavosti o krajinách, odkiaľ pochádzajú formou rozhovorov a prezentácií. Naši študenti im porozprávali o študentskom živote na Slovensku a taktiež im ponúkli naše špeciality ako bryndzu alebo vianočku s lekvárom.

 Názory niektorých žiakov k projektu:

 Kika (3.B): „Myslím si, že je to super projekt, tiež by som sa rada niečoho takého zúčastnila, páči sa mi možnosť cestovať, dozvedieť sa niečo nové o cudzích krajinách, spoznať ich kultúru… Veľmi sa mi všetci štyria páčili, rozumela som im všetko. Najsympatickejšia mi bola Jade z Taiwanu, najlepšiu prezentáciu zas mal Daniel z Indonézie.

 Katka (3.B): Projekt hodnotím veľmi pozitívne, pretože som sa naučila niečo nové o exotických aj neexotických krajinách. Najviac sa mi páčili Jade a Daniel (Taiwan a Indonézia), pretože sú to naozaj zaujímavé krajiny. Samozrejme, bola som nútená hovoriť po anglicky, čo bolo super, pretože som zistila, že mi to každým rokom ide lepšie a lepšie.

 Viky (2.B): Ja osobne sa teším už druhý rok na ten deň D, keď prídu zahraniční študenti. Nie je to len obrovská skúsenosť, je to aj o spoznávaní nových a zaujímavých ľudí. Našej škole patrí veľká vďaka za to, že nám umožňuje sa vzdelávať a naberať skúsenosti touto príjemnou formou.

 Nikola (4.A): Tento projekt sa mi páči najmä preto, že sa rada dozvedám a iných krajinách a tu sme mali informácie hneď z prvej ruky. Samozrejme, mali sme možnosť vyskúšať si, čo sme sa naučili z angličtiny. Pre tých, ktorí to vedia, je to super šanca vykecať sa.

 Maťo (1.B): Hodiny angličtiny sme mali spestrené o konverzáciu v angličtine a bola to naozaj zábava. Najviac sme si sadli s indonézskym futbalovým fanúšikom Danielom, s ktorým sme prebrali aj futbalové témy.

 Oliver (1.B): Projekt bol pre mňa veľmi pútavý a zaujímavý. Naučil som sa niečo nové o exotických krajinách, ale aj o krajine v ktorej momentálne prebiehajú Olympijské hry, Rusku. Po novonadobudnutých vedomostiach ma ešte viac oslovila kultúra iných krajín. Vysokoškoláci nám predniesli výborný výklad v anglickom jazyku, z ktorého som sa dozvedel o ich strave, kultúre, zvykoch a iných veciach. Pri debatách sme našli aj rôzne spoločné záujmy. Atmosféra bola vždy veľmi uvoľnená a príjemná, priam až priateľská. Snáď to naši hostia cítili podobne. Projekt sa mi teda veľmi páčil a dúfam, že niečo podobné ešte na našej škole zažijem.

Mgr. Peter Guldan


Medzinárodný projekt EDUCATE SLOVAKIA 2013

Naša škola sa aj v tomto roku zapojila do jedného z projektov, ktoré zastrešuje medzinárodná študentská organizácia AIESEC. Program EDUCATE SLOVAKIA je zameraný na spestrenie hodín anglického jazyka, zdokonalenie jazykových zručností študentov, odbúravanie strachu z komunikácie a predovšetkým spoznávanie iných kultúr a vybudovanie kultúrneho cítenia. Projekt prebiehal od pondelka 21. januára do stredy 30. januára 2013 a študenti sa mali možnosť zoznámiť a rozprávať s lektorkami (vysokoškolskými študentkami) z Indonézie, Taiwanu, Brazílie a Talianska. Naši študenti boli takí pohostinní, že pre naše hostky pripravili aj ochutnávku typických slovenských výrobkov (korbáčiky, bryndzová nátierka, vianočka, štrúdľa alebo piškótovo smotanová torta) a predstavili im zaujímavé veci o našej krajine. Naopak dozvedeli sa veľa o krajinách lektoriek či už formou rozhovorov alebo prezentácií. Tak ako minulý rok, projekt sa stretol s veľmi pozitívnym ohlasom na oboch stranách a bol príjemným spestrením vyučovania.

Dúfame, že budúci rok budeme v podobnej akcii pokračovať.

 Viac fotografií z projektu si môžete pozrieť vo fotogalérii …….

Peter Guldan

Pridaj komentár