Čítačky našich umelcov POETYČKY

Aktuality on 13 Jun , 2019

Bratislava 13.6. 2019 – študenti Strednej školy masmediálnych a informačných štúdií sa zúčastnili na čítaní poézie s názvom Poetyčky. Špeciálnymi hosťami boli poetka Mirka Ábelová a instagramový prozaik Marek Majzon

Organizátormi boli Heňa Zezulová, Viky Petrová a školská rada #INAK. Žiaci mohli využiť voľný vstup a usadili sa v novej školskej kaviarni. Po krátkom úvode moderátorky Dominiky Hvorkovej a hudobnom predstavení talentovaného gitaristu Patrika Pavlíka  Mirka Ábelová prečítala ukážky zo svojich básnických zbierok Na!, Striptíz a Básničky pre domáce paničky. Zaujala aj rozprávaním o svojom stredoškolskom živote a prvých láskach. Potom predstavil svoju tvorbu Marek Majzon, hudobný kritik a tvorca krátkych príbehov na instagrame. Stredoškoláci si mohli vypočuť krátku ochutnávku jeho poviedok, ktoré vytvoril z náhodných slov.

 Svoju umeleckú  tvorbu predstavili aj žiaci SOŠMIŠ.  Svoje diela plné lásky a emócií predniesli Vanesa Veselá a Natália Viskupičová. Naum Stoian  predniesol  básne v angličtine a Bianka Masaryková sa predstavila s emotívnou modernou  prózou. V druhej časti kládla moderátorka Dominika Hvorková hosťom otázky.

” Keď som bola na čítačke instagramovej tvorby Od slova do slova, chcela som takéto niečo zorganizovať u nás v škole a dať priestor aj spolužiakom, ktorí sa tvorbe poézie a prózy venujú, bála som sa, že o akciu bude malý záujem, ale nakoniec som bola milo prekvapená. Zaplnili sme celú kaviareň. Tešíme sa na organizáciu niečoho podobného o rok,“ prezradila hlavná organizátorka tretiačka Heňa Zezulová.

 „Bolo to naozaj dobre pripravené. Vtipné a milé. Určite prídem aj o rok,“ skonštatovala prváčka  Sarah Stachová.

 „Celá akcia bola zaujímavá a som rada, že som sa na nej mohla zúčastniť. Je skvelé počuť tvorbu ľudí, ktorí sú skúsenejší a majú za sebou veľa úspechov”, zhrnula svoje postrehy Veronika Cechová, žiačka prvého ročníka.

 Poetyčky prebehli v príjemnom, uvoľnenom duchu a žiaci si mohli so sebou odniesť dávku inšpirácie  dobudúcna.

Lucia Balgová, Simon Šinka (1. B)