Hotel Transylvánia v Rači

Aktuality on 3 Nov , 2017
—Halloween na SOŠMIŠ—
Tekvice, pavúky, obesený Jánošík s fotoaparátom a učitelia naháňajúci svojich žiakov v tme. To uvidel ako prvú vec každý polomŕtvy, začarovaný, vraždiaci alebo tajomný návštevník Halloween party n03a SOŠMIŠ. Akcia pre milovníkov hororu a americkej kultúry, svojím úvodom navodila správnu atmosféru, ktorá vydržala až do konca. Nápad na zorganizovanie dostala 3.B a s realizáciou im pomáhala americká lektorka Leah Hughes, triedny učiteľ Peter Guldan, a žiacka školská rada #INAK. Podujatie sa začalo o 18:30 a návštevníci odchádzali domov rôzne. Tí, čo odišli poslední, opúšťali budovu školy v magickom čase 22:22.
„Maze som predýchavala ešte 10 minút,“ vyjadrila sa jedna zo študentiek.
Hneď po príchode mali takmer 60 účastníci možnosť vo dvojiciach prekonať strašidelný labyrint, ktorý sa nachádzal v 4.B. Pre mnohých to bol strašidelný zážitok, z ktorého sa ešte chvíľku spamätávali. Viac ako 5 hodín práce, ktoré budovanie labyrintu vyžadovalo, sa vyplatili, pretože žiaci hodnotili začiatok ako najlepšiu časť večera. Po prejdení hororom naplnenou miestnosťou ich čakalo vyzdobené druhé podlažie a postupne dávkované aktivity. Celý večer sa mohli zabávať tancom, lovením jabĺk z nádrže s vodou a hraním „stoličkového tanca“. „Ja som s akciou a jej výsledkom maximálne spokojný. Labyrint nám vyšiel úplne skvele, dôkazom bolo veľa kriku a strachu, keď ho10 návštevníci prechádzali. Študenti mali super masky, celé sa to nieslo v príjemnej atmosfére a zvládli sme to bez incidentov,” znie názor Petra Guldana, ktorý sa večer predviedol ako klaun z nočných môr.
A víťazom sa stáva…
Hlavnou podmienkou účasti na podujatí bolo mať na sebe kostým alebo masku. Tak sa v škole zišli čarodejnice, anjeli, mŕtvoly a o tom, kto bol najlepší, rozhodovali všetci – hlasovaním. Aj keď boli výsledky tesné, na treťom mieste sa umiestnil Štefan Zvonár ako banán, na druhom boxer Patrik Jurkovič spolu s klaunom Petrom Guldanom a súťaž vyhral autor článku Michal Chudý ako nožnicovoruký Edward. „Všetky masky boli skvelé. Síce mňa najviac oslnil Weeping Angel z Doktora Who, čo už, asi si gratulujem,“ odpovedal by som, ak by som si mohol položiť otázku, ktorá maska bola najlepšia. Celá akcia sa skončila v dobrej atmosfére a odpovede študentov na otázku, či chcú niečo podobné aj ďalší rok, boli rovnaké. Jednohlasný súhlas všetkých opýtaných pravdepodobne zakorenil novú tradíciu. (Michal Chudý)
 
 08
A ešte zopár postrehov:
 
Leah Hughes (americká lektorka)
“Keď som zistila, že Slováci Halloween neoslavujú, najprv som sa cítila trochu sklamaná. V Amerike má miesto hneď vedľa Vianoc. O to viac ma potešilo, že všetci v škole boli z myšlienky usporiadať halloweensku párty nadšení a mnohí si našli čas, aby nám pomohli. Bol to fakt zábavný večer a som rada, že si všetci mohli užiť tu v Bratislave kúsok americkej kultúry.”
 
Viktória Willimová (1.B)
“Večierok sa mi veľmi páčil. Bol dobre zorganizovaný, rôzne aktivity tam boli, všetci mali naozaj pekné kostýmy. Do tmavej miestnosti som sa na začiatku bála ísť, ale prehovorili ma. Bol to najhorší ale aj najlepší zážitok, ale som veľmi rada, že som išla. Budúci rok treba zopakovať, ale do tmavej miestnosti už nepôjdem. Ďakujem organizátorom za spríjemnenie celého večera 🙂 “
 01
Michaela Suchá (2.B)
“Halloween sa mi veľmi páčil. Strašidelný labyrint som predýchavala ešte desať minút po tom, čo som ho prekonala. Cítila som sa ako v americkom filme. Na to, že to bol prvý ročník, môžem povedať, že sa akcia podarila na jednotku. Teším sa na budúci rok!”
 
Alexandra Bednáriková (4.A)
“Halloween ma stále lákal, myslím, že Američania si vytvorili super tradíciu a som rada, že aj u nás niečo také bolo. Maze bol skvelý, neverila som, že sa z jednej triedy dá urobiť niečo také. Páčili sa mi aj súťaže, no nabudúce by mali byť k jablku v kýbli aj deky. A samozrejme chválim koláče!”
 04
Alesia Vargová (2.A)
“Včerajší večer prebehol nad moje očakávania. Som pyšná, že môžem chodiť na školu, na ktorej sa uskutočňujú takéto akcie. Nadchla ma výzdoba, ktorá bola prepracovaná do detailov. Klenotom večera bola strašidelná miestnosť, kde strašili učitelia aj žiaci. Hrala tam strašidelná hudba a musím povedať, že sa im skutočne podarilo vystrašiť nás. Celý Halloween bol ako z amerického filmu, čo si myslím, že je dosť veľký úspech.”
 
Lukáš Malinovský (1.B)
“Podľa mňa sa akcia vydarila. Z môjho pohľadu splnila účel a bola dobre zorganizovaná. Páčil sa mi labyrint, aj vyberanie jabĺk a aj nápad na stoličkovú hru. Celkovo by som akciu zhodnotil ako veľmi dobrú.”
17  14  13  12  11  0907    0615  16  05  02