Hrdinovia nenosia plášte, ale učia!

Aktuality on 28 Mar , 2018

Deň učiteľov

Neprehliadajme ich na Deň učiteľov, keď oni si nás vždy pripomínajú na Deň detí!

Bratislava 28. 03. 2018

Na Strednej odbornej škole masmediálnych a informačných štúdií pripravila žiacka školská iniciatíva #INAK prvýkrát v histórii školy prekvapenie pre učiteľov, na ktoré budú s úsmevom spomínať. V stredu ráno ich na stole čakala kytica ruží a malý odkaz v podobe básničky, ktorý odzrkadľoval ich vlastnosti. Do neskorých večerných hodín pracovali na tvorbe odkazov Michaela Suchá a Karin Tóthová. Na druhom poschodí sa nachádzala aj škatuľa, do ktorej mohli študenti hodiť odkaz pre svojho obľúbeného učiteľa. Atmosféru dopĺňal stánok s koláčikmi, ktoré napiekli členovia #INAK.

DU 1 DU 2
Foto – Michaela Suchá

Ako vznikla myšlienka Dňa učiteľov?

„Celá idea dňa vznikla ešte na začiatku roka, keď sme my, členovia #INAK, organizovali čo budeme nasledujúci polrok robiť. Pôvodná myšlienka bola, že by sme spravili predstavenie pre učiteľov, kde by študenti zatancovali, zaspievali alebo zahrali. Túto iniciatívu sme však preložili na deň 65 výročia školy. Potom sme prišli s druhým nápadom, že im dáme kyticu a malý odkaz, a tak sa aj stalo,“ povedala Michaela Suchá.

Slzy šťastia

Žiaci z #INAK toto prekvapenie prichystali už deň pred akciou. Poprosili sme niektorých učiteľov, aby počkali, keď si budú rozbaľovať odkazy. Chceli sme vidieť a natočiť ich reakciu. Slzám sa neubránila Eva Ferjenčiková a naša koordinátorka Zoja Gajdošová mala tiež slzičky na krajíčku. Mnoho učiteľov sa nám prišlo poďakovať a boli naozaj šťastní, že sme si na nich spomenuli.
„Pre tieto okamihy sa oplatí robiť podobné akcie,“ dodala Michaela Suchá.
Ako vnímala tento deň učiteľka Zoja Gajdošová?
„Tento rok bol podľa mňa Deň učiteľov úplne výnimočný. Po dlhej dobe sme si nemuseli my učitelia priať medzi sebou všetko dobré, ale zorganizovala sa skupinka žiakov, ktorá dokázala spríjemniť náš deň. Dokázala nám, že sme výnimoční, a že to, čo robíme, má zmysel!“

DU 3 DU 4
Foto – Alessia Vargová

Táto akcia znamenala veľa pre nás, členov #INAK, ale určite aj pre učiteľov. Tešíme sa na ďalšie akcie!

Alessia Vargová