Mediálny čmeliak na SOŠMIŠ

Aktuality on 18 Feb , 2019

Dominik Popluhár

Bratislava 13. 2. 2019  – Všetky cesty vedú na SOŠMIŠ. Po besedách s Adelou Vinczeovou, Alexandrom Bártom, Henrietou Mickovičovou a Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou prišiel  do školy na besedu aj najúspešnejší slovenský vloger a moderátor Matej „Sajfa“ Cifra.

 Jeden z najusilovnejších mediálnych čmeliakov vymenil úľ na Leškovej ulici za úlik na Peknej ceste, v ktorom sa včielky ešte len učia pohybovať na veľkej mediálnej lúke.

Bol to veľký moment pre všetkých študentov, ktorí deň čo deň pilne získavajú vedomosti na SOŠMIŠ ako včely nektár. Medonosky však na rozdiel od nás zbierajú esencie pomocou inštinktov, ktoré im nadelila matka príroda. Mediálne prostredie funguje trochu  zložitejšie. V konečnom dôsledku je práca novinárov a včiel veľmi podobná. Výsledným výstupom redaktora nie  je propolis, ale správa, reportáž či fejtón. Záleží iba od neho, či bude reportáž sladká ako med alebo horká ako jazyk klebetnice.

Študenti  spolu s učiteľmi  sa zhromaždili na druhom poschodí, kde očakávali príchod zaujímavého hosťa.  Matej sa usadil v kabinete angličtinárov, ktorí ho pohostili chlebíčkami, vodou a srdečnými úsmevmi.

Po niekoľkých minútach zhonu sa beseda začala. Sajfa mal, samozrejme, so sebou aj kameru, bez ktorej si už pomaly nezaviaže ani šnúrky od topánok.

Nasledovalo pásmo otázok a odpovedí. Spočiatku boli študenti hanbliví, no po chvíli trápneho polminútového ticha sa im rozviazal jazyk. Sajfa po jednej z otázok prezradil (pozn. redaktora, resp. potvrdil bulvárnu informáciu), že s manželkou čakajú dieťa. V momente keď vyslovil poslednú hlásku vety, zožal obrovský úprimný potlesk.

Študenti boli veľmi zvedaví. Zaujímali ich odpovede na všakovaké otázky zo sveta médií.  Zablúdili do študentských čias či nazreli do komplikovaných smerníc Youtubu.

Na záver poprial Sajfa študentom veľa úspechov. Zdôraznil, aby  išli vždy vytrvalo za svojimi snami a nehľadeli na názory a postoje neprajníkov.