Na návšteve profesionálneho mediálneho prostredia v TV JOJ

Aktuality on 14 Mar , 2017

Počas písomných maturít na Strednej odbornej školy masmediálnych a informačných štúdií sa 14. marca študenti prvých ročníkov, v rámci predmetu Jazyková kultúra, zúčastnili na zaujímavej exkurzii v TV JOJ.

Na viachodinovej návšteve v televíznom zákulisí ich sprevádzala pracovníčka marketingového oddelenia, ktorá ochotne odpovedala na množstvo otázok. Študenti navštívili réžiu, nahrávacie a vysielanie štúdiá i ateliéry. Nadšení zapózovali pred kamerami v štúdiu, kde počas každodenného vysielania sedia samotní moderátori televíznych novín TV JOJ. Majster zvuku či režisér v réžii TV JOJ  vysvetlili študentom, zaujímavé podrobnosti ich hektickej práce.  Študenti si pomocou špecifických vlastností technológie „green screen“  na skúšku „zaplávali v hlbokých vodách oceánu“. Dnes už vedia, že zelená, prípadne modrá farba sa využíva na výrobu kreatívnych “upútavok“ a scén, keďže sa tieto farby nenachádzajú v ľudskom tele, možno pracovať s efektami tak, že  napr. osoba pred plátnom sa ocitne v Paríži či na Mount Evereste atď. Zaujalo ich taktiež zistenie, že práca v televíznom prostredí je veľmi náročná, ako aj skutočnosť, že na tvorbe jedného programu sa podieľa veľké množstvo odborníkov.

Na záver prehliadky v TV JOJ  spojenej s diskusiou sa skupina presunula do jedného z ateliérov, kde sa nachádza nahrávací priestor pre zábavné programy a reality show, ako sú relácie Inkognito či Súdna sieň. Dozvedeli sa o efektívnom využití malého priestoru vďaka kamerám a špeciálnej hre svetiel tak, aby štúdio opticky premenili na pútavý a pôsobivý zážitok pre náročného  diváka.

Všetci zúčastnení študenti sa zhodli na tom, že exkurzia bola užitočným a zaujímavým zážitkom.

 Študenti I.A a I.B

cof dig dav dav dav burst dav dav

 

Študenti I.A a I.B