Tajné prianie

Aktuality on 31 May , 2017

divadlo1

Foto: divadlo Astorka

Vďaka štvrtákom na našej škole, ktorí sa minulý týždeň trápili s ústnymi maturitami, sme my, študenti nižších ročníkov mali možnosť navštíviť rôzne pamiatky či kultúrne podujatia. V stredu 31. mája 2017 sme sa v divadle Astorka stretli všetky tri triedy prvého ročníka. Prišli sme si pozrieť situačnú komédiu „Kométa“, ktorá sa začínala v podvečerných hodinách. Boli s nami aj učiteľky Rusňáková, Böhmerová a Lehoczká. Autorkou tejto divadelnej hry je úspešná dramatička a režisérka Justine Del Corte,. Na Slovensku hru preložil Michal Hvorecký.

Nevesta Alžbeta (Rebeka Poláková) sa rozhodla si po desiatich rokoch zopakovať svadbu. Chcela, aby bolo všetko presne tak ako vtedy. Trvala na tom, aby všetci vyzerali rovnako, aby sa všetci správali rovnako a hovorili rovnaké veci. Zmätok sa gradoval a postupne sa odhaľovali pravdy, ktoré boli desať rokov utajené. Celý príbeh bol o hľadaní pravého šťastia, ktoré sa skončilo padaním kométy a tajným prianím.

Miška Suchá bola na tomto predstavení už po druhýkrát a každému ho môže vrelo odporučiť. Páčil sa jej zaujímavý príbeh – otázka života a smrti, čo sa stane potom ako umrieme, ako každý z nás túžime nájsť pravú lásku a šťastie… Pre Kristiána Noskoviča bol emotívny koniec predstavenia, keď padala kométa a každý divák v hľadisku si mohol niečo priať. S určitosťou vieme povedať, že sme v divadle neboli naposledy.

Jessica Shevliaková, 1. B

divadlo 2

Foto: Michaela Suchá